Lavender Scented village where

Accommodation in the village Kuyucak

More...

Photo gallery

Snapshots from the village Kuyucak

More...

Special Days and Events

Bulk Order for Special Days and Events

More...

Lavender Scented village Accommodation

Our village is a lavender-scented corner of paradise

More...

Lavender-scented village Landscapes

Isparta'dan Geçerken Lavanta Kokusunu Takip Edin -Tourexpi

Written by Super User. Posted in Basında Biz

Ülkemizde gül üretimi denildiğinde akla ilk gelen şehir Isparta, şimdilerde bir lavanta diyarı.

Ziyaretçilerin çoğu sosyal medya paylaşımları ile haberdar oluyor Lavanta Kokulu Köyden...

Isparta' dan Geçerken Lavanta Kokusunu Takip Edin

Lavanta tarlaları fotoğrafları ile hafızalara kazınan Fransa' nın Provence bölgesi ve Bulgaristan' ın Sredno Gradişte Köyü ' nün ülkemizde yerini alan  "Lavanta Kokulu Köy" projesinin ziyaretçileri sosyal medya paylaşımları ile haberdar oluyorlar. Gezginlerin, fotoğrafçıların ve bloggerların rotası olan Kuyucak Köyü' nde çekilen fotoğrafların sosyal medya ağlarında paylaşılması üzerine "Lavanta Kokulu Köy" adını hızla duyuruyor. Süleyman Demirel Havalimanı' na yakın olan Kuyucak Köyü' nde henüz bir konaklama tesisi bulunmuyor. Lavantanın çeşitli ürünlerinin satışa sunulduğu Kuyucak Köyü' nde  ziyaretçiler tarafından en çok; gözleme ve lavanta çayı ile lavanta dondurması tavsiye ediliyor. 

Yerli turistlerin tatil beldelerine giderken uğradığı yer haline gelen Lavanta Kokulu Köy, temmuz ve ağustos aylarında yabancı turistler tarafından fotoğraf çekmek için ziyarete uğruyor. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından da turizm faaliyetleri kapsamına alınan Kuyucak Köyü, adını dünyaya duyurmada başarılı olacağa benziyor.

 

2015 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes iş birliğinde yürütülen Gelecek Turizmde Proje çağrısına Keçiborlu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Keçiborlu Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği ve Kuyucak Köyü Muhtarlığı işbirliği ile 'Keçiborlu Lavanta İle Kalkınıyor Projesi' oluşturulmasının ardından, "Lavanta Kokulu Köy" projesi bir çok projenin önüne geçmiştir. Projenin hedefi Kuyucak Köyü' nün "Lavanta kokulu köy" olarak tüm dünyada adının duyurulması, köyün markalaşması, tanıtılması ve kalkınması iken bugün istenilen başarıya hızla ilerlemektedir. 

Lavender Scented village Online Catalog

CLICK FOR CATALOGUE