Lavender Scented village where

Accommodation in the village Kuyucak

More...

Photo gallery

Snapshots from the village Kuyucak

More...

Special Days and Events

Bulk Order for Special Days and Events

More...

Lavender Scented village Accommodation

Our village is a lavender-scented corner of paradise

More...

Lavender-scented village Landscapes

Lavanta Tarlasında Fotosafari-Hürriyet

Written by Super User. Posted in Basında Biz

Hürriyet Gazetesinin 14 Temmuz 2016 tarihli haberi

 

 ISPARTA'nın Keçiborlu İlçesi'nin lavanta tarlalarıyla cazibe merkezine dönüşen Kuyucak Köyü, Antalyalı fotoğrafçılara çekim mekânı oldu. Fotoğraf grupları, hafta sonları köye foto safari turları düzenliyor.Antalya Fotoğraf Kulübü (ANFOK) üyeleri de asalet ve ihtişam çağrıları yapan, psikoloji üzerinde etkileri de olan lavantanın mor rengine bürünmüş tarlalarda fotoğraf çekimleri yaptı, kadın fotoğrafçılar canlı modellik yaptı, ortaya muhteşem fotoğraf kareleri çıktı.

Kuyucak Köyü'nde denenen ve olumlu sonuç alınınca çevre köylerde de üretimi yaygınlaştırılan, bölge halkının en önemli gelir kaynağı olan lavanta çiçeği, tarlaları mor renge boyadı, doğaya görsel bir güzellik de kazandırdı. Köye, turizm acenteleri de yerli ve yabancı turist gruplarını taşımaya başladı.

ANFOK Başkanı Aykut Sarıyıldız, Kuyucak Köyü'ne düzenledikleri fotoğraf gezisinin çok keyifli, verimli geçtiğini, lavanta kokusu ve mor çiçekler arasında sanatsal fotoğraf çekimleri yaptıklarını belirtti.

Aykut Sarıyıldız, ANFOK üyelerinin çektikleri yüzlerce kare arasından özenle seçilecek fotoğrafların dijital ortamda sunumunun yapılacağını, 'Lavanta Kokulu Tarlalar' adı altında fotoğraf sergisi açılacağını da söyledi.

Lavender Scented village Online Catalog

CLICK FOR CATALOGUE